انتخاب لباس زیر مردانه مناسب

انتخاب لباس زیر مردانه همیشه یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها برای آقایان بوده است. موضوعی که شاید خیلی از سوی آن‌ها مورد توجه قرار نگیرد اما به دلیل اهمیتی که لباس زیر مردانه در حفاظت از پوست و اندام‌ آقایان دارد. انتخاب لباس زیر مردانه مناسب اهمیت زیادی دارد. به طورکلی لباس همواره در طول تاریخ اهمیت زیادی داشته است. از دیرباز تا امروز انسان برای حفاظت از خود در مقابل خطرات محیطی، گرما و سرما و پوشاندن خود از تن‌پوش‌های مختلفی استفاده کرده است. از شاخ و برگ‌ درختان تا آخرین مد و لباس‌هایی با فناوری‌های نوین امروزی، همه برای برآوردن یک هدف کارایی داشته‌اند، حفاظت از بدن و اندام‌های مختلف انسان‌.

لباس زیر اما اهمیت دوچندانی دارد، چراکه همیشه ارتباط مستقیمی با پوست بدن دارد و تقریبا در تمام ساعات شبانه‌روز به تن ماست. انتخاب لباس زیر مردانه مناسب که هم جنس خوبی داشته باشد، هم طول عمر بالا و هم باعث ایجاد بیماری‌های پوستی نشود اهمیت بالایی دارد. انتخاب لباس زیر به خصوص برای آقایان اهمیت بالایی دارد چراکه آقایان به‌خاطر فعالیت‌های بدنی بیش‌تر در طول روز تعریق بیش‌تری داشته و نیاز به لباس‌ زیری دارند که در عین سبک بودن از بروز بیماری‌های پوستی جلوگیری کند و به خوبی باعث ایجاد جریان هوا در اطراف پوست و اندام‌‌های مختلف شود.

 

انتخاب لباس زیر

 

لباس زیر مردانه شامل دو گروه است؛ زیرپوش و شورت که انواع مختلفی دارد و مدل‌های گوناگونی از آن در بازار موجود است. شورت‌های مردانه در انواع مختلف پادار، نیم‌پا و اسلیپ تولید می‌شوند و زیرپوش‌ها نیز در دوسته رکابی و آستین‌دار به بازار عرضه می‌شوند. 

فواید استفاده از شورت

محققان به این نتیجه رسیده‌‌اند که پوشیدن لباس زیر فواید فراوانی برای پوست دارد. دلیل آن نیز این‌ است که لباس زیر ارتباط مستقیم و بی‌واسطه‌ای با پوست بدن دارد و به دلیل الیاف و بافت نرمی که دارد نقش حفاظت از پوست را به‌خوبی ایفا می‌کند. لباس زیر باید دارای جنس مناسب، اندازه مناسب و کیفیت خوب باشد. استفاده از لباس زیر تنگ باعث ایجاد ناراحتی و عدم گردش مناسب هوا و پوشیدن لباس‌های گشاد نیز باعث خشکی بیش‌از اندازه پوست می‌شود.

نپوشیدن شورت باعث بروز مشکلات متعددی می‌شود. از آن‌جایی که پای شما تقریبا همیشه درحال اصطکاک با شلوار شما است ممکن است باعث تیرگی پوست این محل و حتی بروز بیماری‌های خطرناک قارچی و پوستی نیز شود. استفاده از این لباس زیر به دلیل الیاف و بافت نرمش از اصطکاک پوست با شلوار جلوگیری و با گرفتن تعریق این ناحیه از بروز بیماری‌های پوستی جلوگیری می‌کند.

انواع شورت مردانه

شورت‌های مردانه انواع و مدل‌های مختلفی دارند که در زمان انتخاب لباس زیر مردانه دانستن نوع آن‌ها و این‌که کدام یک مناسب ماست می‌تواند به ما کمک شایانی برای یک انتخاب درست کند. سه دسته از عمده مدل‌های موجود آن‌ها عبارتند از:

شورت مردانه اسلیپ

این نوع شورت‌ها پارچه‌ی اضافی برای پوشاندن ران‌ها ندارند و برای پوشیدن زیر لباس‌های تنگ و چسبان راحت‌ترند. این شورت‌ها معمولا برای کسانی‌که ران‌های پهنی دارند مناسب‌اند. همچنین می‌تواند برای ورزشکاران نیز به دلیل آزادی عملی که این نوع لباس زیر در اختیارشان قرار می‌دهد انتخاب مناسبی باشد.

شورت مردانه باکسر (پاچه ‌دار)

یا شورت پاچه‌دار از جمله شورت‌های راحت و بسیار آزادی هستند که احساس راحتی و خنکی مناسبی برای پوست شما به ارمغان می‌آورند. البته توجه داشته باشید که این نوع لباس زیر مردانه برای پوشیدن زیر شلوارهای تنگ و جذب مناسب نیست و موجب ناراحتی می‌شود. این نوع شورت برای کسانی که زیاد عرق می‌کنند و مستعد عرق‌سوز شدن هستند مناسب هستند.

شورت مردانه‌ی نیم‌ پا

این مدل شورت‌ها چیزی بین شورت‌های اسلیپ و پاچه‌دار هستند.

جنس لباس زیر مردانه

در هنگام انتخاب لباس زیر مردانه باید به جنس آن حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم، چراکه جنس لباس زیر مردانه باید ضد حساسیت باشد و در کنا لطافتش باید محکم بوده و وظیفه جذب رطوبت را نیز به خوبی انجام داده و گردش‌ آزاد هوا را باعث شود. جنس لباس زیر بهتر است نخی باشد تا رطوبت و عرق بدن را به‌خوبی جذب کرده و مانع ماندن آن روی پوست بدن شود. البته جنس پنبه‌ای هم برای این نوع لباس‌ها استفاده می‌شود که به‌خوبی نخی نیست. بدترین جنس برای لباس زیر نیز پلاستیک و نایلون است، چراکه مانع گردش مناسب هوا می‌شود و به پوست آسیب می‌رساند. لباس‌های زیر استفاده‌های متفاوتی دارند برای مثال زیر‌پوش‌های رکابی برای زیر پیراهن و آستین‌دار برای زیر تیشرت و لباس‌های ضخیم‌تر مناسب‌اند. شورت‌ها نیز به همین ترتیب، مثلا شورت‌های اسلیپ‌ مناسب لباس‌های جذب و تنگ مثل شلوار جین و شورت‌های پاچه‌دار مناسب لباس‌های گشاد هستند.

نکات خرید لباس زیر مردانه

برای انتخاب لباس زیر مردانه‌ مناسب نکات مهم و در عین حال ساده‌ای وجود دارد که رعایت آن‌ها می‌تواند به شما برای یک انتخاب مناسب کمک کند. لباس زیر باید با توجه به فرم و شکل بدن هر فرد انتخاب و خریداری شود. در صورتی که لباس زیر انتخابی شما با فرم بدنی‌تان هم راستا نباشد باعث آزار و اذیت شما می‌شود. برای انتخاب درست به موارد زیر توجه کنید.

خرید لباس زیر مردانه برای کمر و باسن پهن

برای کمر و باسن پهن می‌توانید از لباس‌های زیر گشاد، پاچه‌دار و بدون پاچه استفاده کنید. استفاده از لباس زیر گشاد به کسانی‌که کمر و باسن پهن دارند کمک می‌کند تا در طول روز حرکاتشان راحت‌تر و بدون مشکل باشد چراکه این نوع لباس‌ها راحتی بیش‌تری به‌همراه دارند.

خرید لباس زیر مردانه پاچه‌دار و گشاد

اگر زیاد عرق می‌کنید و مستعد عرق سوز شدن یا جوش زدن هستید باید به سراغ شورت‌های پاچه‌دار و گشاد بروید، چراکه این نوع لباس‌های زیر علاوه‌بر این‌که اجازه‌ی گردش آزادانه‌ی هوا را می‌دهند و تعریق ران‌های‌تان را نیز به خوبی جذب می‌کنند. دقت کنید در صورتی که لباس‌های تنگ و چسبان می‌پوشید این انتخاب نمی‌تواند برای‌تان مناسب باشد.

خرید لباس زیر مردانه برای هیکل‌های لاغر

برای هیکل‌های لاغر شورت‌های کوتاه و بدون پاچه انتخاب بهتری است. چراکه بالای ران قرار می‌گیرند و احساس بهتری برای شما به ارمغان می‌آورند.

سخن آخر

اهمیت جنس و اندازه لباس زیر به دلیل این‌که مستقیم با پوست بدن در ارتباط است و جلوی تعریق را می‌گیرد و سلامت آن را ضامن می‌شود بسیار مهم است. بهترین جنس برای لباس‌های زیر (شورت و زیرپوش) نخی و پس از آن پنبه‌ای‌ست. این الیاف به دلیل این‌که امکان گردش آزاد هوا را ممکن و رطوبت و عرق بدن را تا حد زیادی جذب می‌کنند مناسب‌ترین انتخاب است. از سوی دیگر استفاده از موادی مانند پلاستیک و نایلون در آن‌ها نه‌ تنها کمکی به حفظ سلامت پوست نمی‌کند بلکه در جهت تخریب آن نیز گام بر‌می‌دارد. پلاستیک و نایلون به‌دلیل این‌که اجازه گردش هوا نمی‌دهند باعث تعریف بیش‌تر می‌شوند و از آن‌جایی که تعریق بدن را جذب نمی‌کنند باعث بروز بیماری‌های قارچی و تیرگی پوست می‌شوند.

اندازه‌ لباس‌های زیر نیز بسیار مهم است. اگر لباس زیر بسیار تنگ بپوشید تمام عملکرد روزانه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ساده‌ترین کارها را برای شما تبدیل به سخت‌ترین آن‌ها می‌کند. لباس‌ زیر گشاد نیز ممکن است استایل ظاهری شما را خراب کند و حتی ضد سلامتی شما گام بردارد. لباس زیر گشاد وظیفه جذب رطوبت بدن را به‌خوبی انجام نمی‌دهد و حتی جلوی گردش آزاد هوا را نیز می‌گیرد.

در پایان باید گفت در هنگام انتخاب لباس زیر مردانه به رنگ لباس‌های زیر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید هرگونه تغییر رنگ در آن‌ها را متوجه شده و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن کنید. معمولا رنگ‌های طیف روشن انتخاب مناسب‌تری هستند.

 

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}