لباس زیر مناسب مردانه، یک راهنمای جامع

لباس زیر مناسب مردانه شاید برای بسیاری از آقایان اهمیت چندانی نداشته باشد. البته اشتباه نکنید منظور از این که اهمیت چندانی ندارد این است که آقایان معمولا اهمیتی به این که چه لباس زیر مردانه‌ای را باید کجا و چگونه بپوشند نمی‌دهند و در زمان انتخاب شورت مردانه یا زیرپوش معمولا نخستین محصولی که می‌بینند را خریداری می‌کنند. خرید و انتخاب لباس زیر مردانه مانند تمام لباس‌های دیگر نیز نکات و ویژگی‌های خاص خود را دارد که با آگاه بودن از آن‌ها می‌توانید هم خرید خوبی را تجربه کنید و هم از خرید خود راضی باشید. راه‌های زیادی برای خرید لباس زیر مردانه وجود دارد، یا می‌توانید مستقیم به تولید کننده لباس زیر مردانه مراجعه کنید یا از فروشگاه آنلاین لباس زیر آن را بخرید. در ادامه به بررسی انواع لباس زیر مناسب مردانه می‌پردازیم و نکاتی برای خرید و استفاده از آن‌ها به شما می‌گوییم.

 

لباس زیر مناسب

 

انواع شورت مردانه

شورت‌های مردانه در دو گروه پاچه دار و بدون پاچه (اسلیپ) تقسیم‌بندی می‌شوند. البته یک گروه میانه‌ای به نام شورت نیم‌ پا هم وجود دارد که چیزی بین اسلیپ و پاچه دار است. حالا به بررسی جداگانه هرکدام می‌پردازیم.

شورت اسلیپ

پراستفاده‌ترین شورت‌ مردانه شورت اسلیپ است. این شورت‌ها به زیبایی به فرم بدن شما در می‌آیند و به دلیل این‌که فرم محکمی دارند از اندام حساس شما به خوبی مراقبت می‌کنند. این شورت‌ها مخصوص آقایان با تمام فرم‌های بدنی است و محدودیتی برای پوشیدن آن توسط افراد لاغر یا چاق وجود ندارد. این شورت‌ها برای ورزش، پوشیدن زیر لباس‌های تنگ و جین و به‌طور کلی استفاده روزمره مناسب‌اند.

شورت پاچه دار

شورت‌ پاچه دار مناسب کسانی است که تعریق زیادی دارند. اگر وزن بالایی دارید و مستعد عرق سوز شدن هستید، انتخاب شورت پاچه دار می‌تواند برای جلوگیری از آن برای‌تان موثر باشد. البته دقت کنید که این شورت‌ها مناسب لباس‌های خیلی تنگ و چسبان نیستند و با لباس‌های تنگ باید به دقت استفاده شوند. اما برای جذب تعریق پاها و جلوگیری از عرق سوز شدن این شورت‌ها بهترین انتخاب هستند.

شورت نیم پا

شورت نیم پا انتخاب کسانی‌ست که علاقه‌ای به شورت اسلیپ ندارند و از طرفی نیز با شورت‌های پاچه‌ دار احساس راحتی نمی‌کنند. شورت‌های نیم پا وظیفه جذب عرق را به خوبی انجام می‌دهند و پاهای شما را خنک می‌کنند. همچنین فرم مناسبی دارند و می توانند برای شما راحتی را به ارمغان بی‌آورند.

شورت‌های مردانه در این سه دسته‌بندی کلی قرار می‌گیرند. البته این دسته‌بندی‌ها عمومی بوده و شامل شورت‌های فانتزی یا شورت‌های طبی نمی‌شود. چراکه شرایط استفاده از این شورت‌ها خاص بوده و جنبه‌ عمومی ندارند. در ادامه به بررسی انواع دیگری از لباس زیر مناسب مردانه می‌رویم که استفاده‌ روزمره بسیار زیادی دارند. یعنی زیرپوش‌های مردانه و مدل‌های مختلف آن.

زیرپوش رکابی

زیرپوش رکابی شاید بیش‌ترین استفاده را بین زیرپوش‌های مردانه داشته باشد. این زیرپوش‌ها مناسب برای پوشیدن زیر پیراهن،‌ تیشرت و سایر لباس‌های مردانه هستند. نقش چندانی در جذب تعریق بدن ندارند و صرفا محافظتی کم در برابر سرما یا گرما ایجاد می‌کنند و باعث عدم تماس لباس‌های آلوده با پوست بدن می‌شوند.

زیرپوش آستین دار

زیرپوش‌های آستین دار به خوبی تعریق بدن را جذب کرده و نقش محافظتی مناسبی در برابر گرما و سرما دارند. این زیرپوش‌ها مناسب برای زیر پیراهن و تیشرت و قابل استفاده در تمام فصول سال هستند. برای پوشیدن زیرپوش آستین دار زیر پیراهن یا تیشرت مراقب معلوم شدن یقه آن باشید.

زیرپوش خشتی

زیرپوش خشتی راه‌حل آقایان برای معلوم نبودن یقه زیرپوش از زیر پیراهن یا تیشرت است. این زیرپوش‌ها هم جذب مناسبی دارند و هم بسیار خوش فرم و شیک هستند. در عین حال می توانید آن را به عنوان لباس ورزشی نیز در باشگاه به تن کنید.

زیرپوش یقه هفت

زیرپوش یقه هفت راه‌حل دیگری برای معلوم نبودن یقه زیرپوش است. این زیرپوش‌ها با عمق یقه متفاوت عرضه می‌شوند و برای پوشیدن زیر پیراهن و تیشرت انتخاب مناسبی هستند. از نظر جذب تعریق نیز تفاوتی با دو مدل بالا ندارد.

شلوار و شلوارک مردانه

به طور کلی لباس زیر مناسب مردانه در سه گروه کلی قرار می‌گیرند. اول شورت، دوم زیرپوش و سوم شلوار و شلوارک‌ها. پس از آشنایی با شورت و زیرپوش حالا نوبت شلوار و شلوارک‌هاست. شلوارها و شلوارک‌های راحتی آقایان تنوع رنگ و مدل بسیار زیادی دارند. شاید همین تنوع زیاد رنگ است که حوصله آقایان را سر برده و آن‌ها معمولا نخستین محصولی که می‌بینند را خریداری می‌کنند. شلوارهای راحتی آقایان همان‌طور که از اسم‌شان پیداست باید راحتی و آسودگی را به ارمغان بیاورند. جنس شلوارها و شلوارک‌های مردانه معمولا از نخ و پنبه‌ است که این موضوع به گردش آزاد هوا، جذب تعریق بدن و راحتی بدن در آن کمک می‌کند. شلوارک و شلوارهایی که از جنس نایلون و پلی استر هستند فقط موجبات ناراحتی شما را ایجاد می‌کنند، از آن‌ها دوری کنید.

نکات انتخاب لباس زیر مردانه

حالا نوبت نکات انتخاب لباس زیر مناسب مردانه است. پس از آشنایی با انواع لباس‌های راحتی مردانه حالا وقت آشنایی با نکات مهمی‌ست که در هنگام خرید حضوری یا خرید از فروشگاه آنلاین لباس زیر مردانه باید به آن‌ها توجه کنید. این نکات از انتخاب نوع جنس و کیفیت لباس زیر مردانه تا شستن آن را شامل می‌شود.

جنس لباس زیر مردانه

لباس زیر مردانه با الیاف متنوعی تولید می‌شود. از نخ و پنبه گرفته تا نایلون که هرکدام نیز کاربرد خاص خود را دارند. بهترین جنس لباس زیر مردانه نخ و پنبه است. این الیاف به دلیل این که تعریق را به خوبی جذب می‌کنند باعث رسیدن هوای آزاد به پوست می‌شوند و از بروز خارش و قارچ پوستی جلوگیری می‌کنند. لباس زیر مردانه که از جنس کتان باشد نیز می‌تواند راحتی مناسبی برای شما به وجود آورد و خاصیت کشسانی الیاف کتان به راحتی شما می‌کند.

اما آخرین انتخاب شما باید لباس‌های نایلونی و پلی استر و آن‌هم باید مخصوص لباس‌های ورزشی شما باشد. با این وجود دقت کنید که ترکیب نخ و نایلون استفاده شده در لباس‌های ورزشی نباید به نفع نایلون باشد. در لباس‌های ورزشی به دلیل این‌که مقاومت آن‌ها را در برابر سایش و پارگی بیش‌تر کنند از نایلون استفاده می‌کنند، اما در مناطقی مثل کنار ران‌ها یا زیر بغل باید از ترکیب‌های الیاف طبیعی استفاده شود تا تعریق به خوبی صورت گیرد. برای خرید لباس راحتی مردانه که قرار است در منزل از آن استفاده کنید،‌ به سراغ نایلون نروید.

شستن لباس زیر مردانه

شستن لباس زیر مردانه نیز آداب خودش را دارد،‌ ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

  • لباس‌ زیر مردانه را نباید با سایر البسه بشویید.
  • برای شستن لباس زیر مردانه از مواد شوینده ملایم استفاده کنید.
  • برای ضد عفونی کردن لباس زیر مردانه از ضد عفونی کننده‌‌های طبیعی مثل سرکه یا آبلیمو استفاده کنید.
  • لباس زیر مردانه را باید با دست بشویید.
  • برای خشک کردن لباس زیر مردانه آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید.
  • لباس زیر مردانه را باید هر ۶ ماه یا حداکثر هر ۱۲ ماه یکبار تعویض کنید.
{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}