لباس زیر ورزشی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اهمیت لباس زیر ورزشی برای ورزشکاران بسیار بالا است. ورزشکاران به دلیل تحرک و تعریق زیاد نیاز به لباس ورزشی مناسبی دارند تا در حین ورزش آن‌ها را اذیت نکند و مانع فعالیت ورزشی آن‌ها نشود. لباس زیر به صورت مستقیم با اندام‌های حساس و پوست بدن در ارتباط است و از آن‌جایی که سلامت پوست و اندام‌های حساس بسیار مهم است باید به لباس زیر خود توجه ویژه‌‌‌ای داشته باشید. تنوع زیاد لباس زیر ورزشی در بازار باعث شده تا دست آقایان برای انتخاب یک لباس ورزشی مناسب باز باشد و بتوانند با توجه به ویژگی‌های جسمی و علایق شخصی‌شان لباس زیر مورد علاقه خود را انتخاب و استفاده کنند. اما همین تنوع ممکن است آقایان را دچار اشتباه در انتخاب لباس زیر مناسب کنند.

درست است که قیمت لباس زیر عامل مهمی است اما هر لباس زیر گرانی لزوما خوب و مناسب نیست. گاهی یک لباس زیر ارزان که به درستی و با توجه به ویژگی‌های شما انتخاب شده است می‌تواند تاثیر بسیار بهتر و بیش‌تری داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی پنج نکته‌ مهم برای خرید و استفاده از لباس زیر ورزشی بپردازیم تا بتوانید با هر سلیقه، بودجه و ویژگی جسمی یک انتخاب دقیق و درست داشته باشید.

این نکات ممکن است کوتاه و حتی بدیهی به‌نظر برسند اما بسیاری از آقایان گاهی همین نکات کوچک را فراموش می‌کنند و در نتیجه بیش‌تر اوقات از خرید و انتخاب خود راضی نیستند. همچنین خرید لباس ورزشی غیر استاندارد می‌تواند عملکرد ورزشی شما را نیز با مشکل همراه کند. در ادامه برای دانستن مهم‌ترین نکات خرید لباس زیر ورزشی با ما همراه باشید.

 

لباس زیر ورزشی

 

لباس زیر ورزشی مناسب به بهبود عملکرد کلی شما کمک می‌کند

انتخاب لباس زیر ورزشی مناسب به بهبود کلی فیزیک بدن شما کمک می‌کند. لباس زیر ورزشی با اندازه متناسب که با کیفیت بالای دوخت و پارچه همراه باشد، می‌تواند باعث فرم‌دهی به اندام‌های مختلف شما مانند سینه و باسن شود و از لطافت پوست شما نیز محاظفت کند.

 شورت ورزشی مناسب، ورزش را دلچسب‌تر می‌کند

کیفیت فعالیت‌های ورزشی شما مستقیم با لباس‌هایی که می‌پوشید در ارتباط است. اهمیت لباس زیر ورزشی مناسب اینجا خودش را نشان می‌دهد. پوشیدن لباس‌های زیر تنگ باعث کلافگی و کاهش دایره‌ی فعالیت‌های روزمره شما می‌شود و از طرفی لباس‌های گشاد نیز ممکن است باعث از دست رفتن تمرکز و ایجاد اختلال در امور روزمره‌تان شود. انتخاب سایز درست لباس زیر ورزشی یکی از مهم‌ترین عامل‌های تاثیرگذار در انتخاب شورت ورزشی در کنار قیمت و جنس لباس زیر ورزشی است.

به جای قیمت به فکر کیفیت باشید

قیمت با کیفیت رابطه‌ی مستقیم ندارد. نه این‌که بگوییم رابطه‌ای ندارد، بلکه رابطه‌ی مستقیمی ندارد. ممکن است لباس گران‌قیمتی را خریداری کرده باشید اما جنس پارچه، نوع دوخت و مدل آن مناسب با فرم بدنی و پوست شما نباشد و عملا بدون استفاده بماند. برای انتخاب شورت ورزشی باکیفیت در کنار توجه به قیمت باید به جنس پارچه و الیاف آن، نوع دوخت، و تناسب آن با فرم بدنی‌تان دقت کنید. گاهی یک لباس زیر ورزشی ارزان قیمت و متناسب با ویژگی‌های‌تان بسیار بهتر از لباس‌‌های گران‌قیمت نیازهای شما را برآورده می‌کنند.

 

‌‌لباس زیر ورزشی مناسب اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند

انتخاب لباس زیر ورزشی مناسب پیش از هرچیزی باعث می‌شود تا احساس خوبی داشته باشید. صرف نظر از این‌که کسی آن را می‌بیند یا نه پوشیدن لباس زیر شیک و با کیفیت به خود شما احساس خوبی می‌دهد. همین که لباس زیر موردعلاقه خود را به تن کردید و زیبایی و لطافت آن را احساس کردید، همین کار به خودیِ خود به شما احساس آرامش و حسی مثبت می‌دهد. همین حس مثبت اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند و سطح آن را بالا می‌برد.

 

استفاده از لباس زیر ورزشی چه مزایایی دارد؟

بیش‌تر افراد برای خرید ست لباس زیر ورزشی وقت و دقت کافی به خرج نمی‌دهند. اغراق نیست اگر بگوییم خرید لباس زیر ورزشی مناسب می‌تواند سلامت فردی، جسمی و روحی شما را بهبود دهد. استفاده از ست لباس ورزشی مزایای دیگری هم دارد:

  1. بهداشت فردی، استفاده از لباس زیر از تماس مستقیم سایر لباس‌ها مثل شلوار و بلوز جلوگیری می‌کند. لباس زیر از بروز آلودگی و عفونت در اندام‌های حساس‌تان نیز جلوگیری می‌کند و شما را از ابتلا به بیماری‌های پوستی محفاظت می‌کند.
  2. سلامت جسمی، لباس زیر ورزشی مناسب در کنار این‌که از بروز بیماری‌های پوستی جلوگیری می‌کند با حفظ فرم بدن و فیزیک آقایان می‌تواند باعث ارتقای سطح اعتماد به نفس آن‌ها نیز شود.
  3. زیبایی، وجود انواع مختلف لباس‌های زیر مردانه زیبا در بازار باعث می‌شود تا با انتخاب و پوشیدن آن‌ها زیبایی اندام خود را چند برابر کنید.
  4. جلوگیری از ایجاد عفونت، عفونت‌های پوستی یک امر شایع در بین آقایان است. استفاده از لباس ورزشی مناسب می‌تواند از بروز این التهابات و حساسیت‌های پوستی و مصدومیت‌های احتمالی نیز جلوگیری کند.

 

شورت ورزشی، مهم‌ترین لباس زیر برای ورزش

شورت ورزشی مناسب می‌تواند به بالا بردن سطح انرژی و کیفیت ورزش شما کمک کند. استفاده از شورت ورزشی باعث خشک و خنک ماندن لباس در طول مدت ورزش، جذب حجم بالایی از عرق بدن، انتقال هوای گرم به خارج از بدن و لباس‌ها، مقاوم در برابر پارگی و ساییدگی، خاصیت کشسانی بالا و راحتی برای انجام حرکات مختلف ورزشی، ساختار سبک و راحت و آسودگی در تمرینات می‌شود. اما ببینیم برای ورزش‌های مختلف بهتر است از چه جنس پارچه‌‌ای برای شورت ورزشی‌مان استفاده کنیم:

پیلاتس

جنس مناسب شورت ورزشی برای این ورزش پارچه اسپندکس است. این جنس به سرعت رطوبت را از خود عبور می‎‌دهد. جنس آن نیز به گونه‌ای است انعطاف زیادی دارد و حین خم شدن و انجام حرکات کششی حس راحتی و خوشایندی‌ دارید. غیر از پیلاتس این جنس پارچه برای لباس‌های ورزشی برای ورزش‌های یوگا و ایروبیک نیز می‌تواند مناسب باشد. پارچه لباس دوندگان هم معمولا اسپندکس است.

بدن‌سازی

جنس لباس زیر ورزشی مناسب برای بدنسازی می‌تواند پنبه‌ای باشد. در لباس‌های ورزشی اصولا پنبه را با الیاف پلی‌استر ترکیب می‌کنند. لباس‌هایی با این جنس برای مردان بسیار مناسب است چون در حین انجام فعالیت سنگین و زیاد بدنی، بدن آن‌ها عرق زیادی می‌کند و این جنس، عرق بدن را به خوبی به خود جذب می‌کند. این شورت‌های ورزشی همچنین می‌تواند مناسب برای ورزش‌هایی با فعالیت بدنی زیاد که تعریق در آن زیاد است مناسب باشد.

تمرین‌های کششی

در این جنس لباس زیر ورزشی الیافی مانند پلی‌استر، پلی‌پروپیلن، گرافیت و پارچه‌های ترکیبی قرار دارند. این نوع پارچه‌ها بر خلاف پارچه‌های پنبه‌ای، رطوبت نه تنها جذب پارچه نمی‌شود بلکه از میان درزهای آن نیز خارج می‌شود و عرق بدن خیلی زود دفع می‌شود. شورت‌های ورزشی با این جنس انعطاف بالایی دارند و هنگام حرکات کششی نیز پاره نمی‌شوند. پارچه‌های این لباس‌ها بر اثر شست‌وشو آسیب نمی‌بیند و زود خراب نمی‌شود.

چند نکته درباره‌ی لباس زیر ورزشی مناسب

وجود یک سری علایم به شما می‌گوید که آیا لباس زیر انتخابی شما مناسب است یا نه:

  • اگر کش‌های لباس زیر ورزشی به بدن شما فشار وارد کند، باعث خارش پوست و به وجود آمدن غده‌های چربی در پوست شما می‌شود. در صورتی که این مشکل را دارید حتما آن را تعویض کنید.
  • حتما پس از خرید لباس زیر و قبل از استفاده از آن، لباس را با آب ولرم بشویید.
  • برای خشک کردن لباس زیر حتما از نور خورشید و گردش هوا استفاده کنید.
  • در صورتی که پس از استفاده از لباس زیر احساس خارش و سوزش کردید حتما آن را تعویض کنید. شاید الیافی در آن به کار رفته که با پوست شما سازگار نیست.
  • لباس زیر با مواد شوینده ملایم بشویید.

چگونه شورت ورزشی مناسب خریداری کنیم؟

اولین قدم برای انتخاب یک لباس زیر مناسب استفاده از فروشگاه‌‌های معتبر است. فروشگاه اینترنتی لباس زیر یا فروشگاه‌های پخش عمده لباس زیر ورزشی می‌تواند انتخاب مناسبی برای داشتن یک خرید آسان و بی‌دردسر باشد.

 

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}